Ni vsakršna dieta primerna za uspešno hujšanje. Nekatere diete namreč temeljijo na nezdravem zmanjševanju količine vnosa živil v vaše telo, kar z drugimi besedami pomeni stradanje. Ljudje, ki svoje odvečne kilograme izgubijo hitro, tako rekoč skoraj čez noč, pogosto tožijo, da se jim kilogrami izdatno vrnejo, ko s strogimi dietami prenehajo. O dietah je napisanega že toliko, da je nujno vedeti, kako ločevati med zdravimi in nezdravimi dietami. Slednje lahko vašemu telesu namreč naredijo več škode kakor vam prinesejo koristi.
Jejte večkrat dnevno, v manjših količinah
Prva razlika je gotovo režim prehranjevanja. Če je dieta preveč stroga in dovoljuje le omejene, majhne količine vnosa hrane čez cel dan, potem to v praksi pomeni, da ste večino časa lačni. Res je sicer, da se vam na ta način nekoliko skrči velikost želodca, a takšno skrčenje ni dolgotrajno in ob povečanih vnosih bo želodec ponovno pridobil prvotno kapaciteto. Zdrava dieta pomeni redne, majhne obroke, večkrat dnevno, pri katerih pazimo na to, da so hranilni in polnovredni. To prepreči lakoto, zato je na tak način lažje izgubiti odvečne kilograme. Čeprav se vam bo zdelo, da pri takšni dieti nenehno jeste, pa boste v končni fazi pojedli mnogo manj, kakor prej, ko ste jedli zgolj tri obroke na dan.
V svoj dan vnesite red, ki pa ni prestrog
Do sebe smo navadno najbolj strogi, a pri uspešnem hujšanju si moramo znati postaviti določene omejitve. Dan si moramo organizirati, pri čemer pa moramo imeti vseskozi pred očmi zmernost. To pomeni, da ne pretiravamo z gibanjem, niti ne pretiravamo s posti, količino popite vode, itd. Zdrava dieta tako pomeni odločitev za spremenjen in bolj zdrav življenjski slog.